O firmie

Plastimet istnieje od 1995 roku realizując pełne procesy technologiczne oparte przede wszystkim na miedzi, stali oraz tworzywie sztucznym. Firma specjalizuje się głównie w produkcji przewodów elektrycznych oraz klipsotaśmy.

Produkowane przewody elektryczne to zarówno jednożyłowe przewody z polwinitu zwykłego jak i również przewody o podwyższonej odporności na temperaturę, oleje, etylinę ( np. przewody samochodowe) itp., a także przewody nietypowe na specjalne zamówienie np. o pocienionej bądź pogrubionej izolacji, kilkużyłowe w cienkiej rurkowej izolacji oraz wiele innych rodzajów.

Produkcja przewodów oparta jest na Zharmonizowanych Normach Europejskich. 

Nasza firma produkuje również klipsotaśmę stosowaną do zamykania opakowań foliowych i papierowych. Taśma clipband oraz twisband powstaje z drutu o różnej średnicy - od 0,5 do 1,0 mm, powlekana tworzywem polipropylenowym i polietylenowym w różnych kolorach. Wykorzystywana w półautomatycznych i automatycznych maszynach do pakowania pieczywa, wyrobów cukierniczych, ozdób oraz przewodów elektrycznych.

Oferta firmy wzbogacona jest także o produkcję dodatków pasmanteryjnych takich jak fiszbiny tkane, PE i tunelowe, które mają szerokie zastosowanie w branży tekstylnej. Najczęściej wykorzystywane są przy szyciu bielizny, gorsetów oraz sukni ślubnych. Duży wybór grubości oraz kolorów sprawił, że Plastimet stał się czołowym producentem dodatków pasmanteryjnych na terenie Polski.

Odpowiadając na potrzeby rynku uruchomiliśmy produkcję taśm kaletniczych(biza,żyłka,lamówka) w pełnej gamie kolorystycznej.

Dodatkowo firma produkuje różnego rodzaju druty powlekane, najczęściej stosowane w kwiaciarstwie do produkcji kwiatów sztucznych, wiązanek, stroików itp.

Poza wyżej wymienioną ofertą Plastimet obsługuje wiele firm w nietypowe zlecenia. Wachlarz asortymentu proponowany przez nas z roku na rok powiększa się w produkty o najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach.

Zatrudniamy pracowników o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Cały czas wychodzimy naprzeciw wyzwaniom i wymaganiom nie tylko rynku, ale także klientów.


Plastimet

tel. (0-42) 682 25 66
tel. (0-42) 684 80 80

Przewód H05V-K LgY

Przewody instalacyjne jednożyłowe

Clipband, taśma zaciskowa

drut wyrobowy

Fiszbina tkana (TK)

fiszbiny krawieckie

Drut wyrobowy

drut wyrobowy